13 Haziran 2013 Perşembe

Siren sesi


Ambulans sireni. Sahil yolundan sürekli ses geliyor. Sonra arada helikopter sesi. Bunlar normalde bu kadar değildi. Ambulansın içindeki insanın 18-30 yaş aralığında olduğunu tahmin etmek kötü.
Bu kadar inat eden, insanlara sürekli hakaret eden, biber gazı sıkan bir yönetimle başbaşayız. Direnişçilerle görüşmek isteyecek yerde Hülya Avşar ve Necati Şaşmaz’la görüşen ve görüşmeden çıktıktan sonra uzun uzun bir bok anlatamayan adam:Necati Şaşmaz. Evet, adam konuşamayabilir. Mesele ona o yetkiyi veren de, -ve basının ne boktan bir yalancı olduğunu anladığım 31 Mayıs gecesinden beri,- adamın konuşmasını son dakika olarak verip, adamın hebele hübelelerine dakikalar ayırıyor. Şaşırma artık. Şaşırmıyorum ama alışmayacağım da.
Ayırır,  ayırır. 30 seneyi hebele hübelelerle geçirmiş basın. Yok yok keşke hebele hübelerle geçirseymiş. Türkleri Kürtlere, Kürtleri Türklere düşman etmiş yüzyıllık köşe yazarı denen naftalinli soytarı ordusu. Nasıl çözüm olur diye açık oturum programlarında havanda su dövüp cukkaları ceplerine indirip bal gibi dalga geçmişler.
İnsanlar ölmüş.  Ne? geçinizzzz. Ölsün yahu. Ekmek kapıları mı kapansın? Allahım bunu yazarken kendimden tiksindim resmen.
Sonra, sonra işte gezi olaylarına kadar.
Ulan ne kadar yavşak varmış ortada. Hayır fikir olarak şu veya bu fikre yakın olursun. Bu herkesin arzu ettiği bir durum olması gerekir diye düşünüyorum da, göz göre göre yalanlar söylemek, haksıza biri çıkıp da “kardeşim sen de burada haksızsın” demek nerde?
Yalanlar, iftiralar etrafımızı sarmış. Mutlu muyum bugünlerde. Asla Mutlu olmak istemem. Yani mutlu olabilmeyi isteyecek bir kafa yanımda olmasın, siktirolup gitsin. Bu bir veya iki kişi yada birilerine laf dokundurma değil. Genel bir ruh hali işte.
Ne yalanlar, ne yalanlar. En az sıkılan biber gazı kadar, tomalardan çıkan tazyikli sular kadar. Yarışır onlarla yalanlar.
Ethem Sarısülük beyin ölümü gerçekleşti. 27 yaşında. Leş medya bunu haber yapmıyor. Yani olağan sıradan bir işçinin ölümü gibi falan.
Bir belediye başkanının gelini.  Özne, önce Belediye Başkanı=Adam / Nesne Gelin=Kadın ve 3 çocuktan biri. Güya gezi direnişçileri saldırmış tekmelemiş falan…
Kamera kayıtları nerde? Çıkarın da herkes görsün bu saldırıyı yapan adiyi. Biz de yuh sana diyelim, adisin, şerefsizsin çocuklu bir kadına nasıl saldırırsın?
Ama kamera kayıtlarında olan saldırılar, tekmeler, sopalar, joplar, morluklar, tek gözü kalmış gençler, ölenler, yaralananlar var.
Neden? Orada oldukları için mi?
Üç beş ağaç için miymiş bütün bunlar? Resmen diyor ki, üç beş ağaç için başbakanın itibarını zedelemeye ne hakın var senin?
Üç beş ağacı korumak isteyen eylemcinin sabaha karşı çadırlarını yakıp, biber gazı sıkmak da nesi? Bu emir kim Verdi?
Bunu polis kendi kafasından yapmadı. Polisten de intihar edenler, yaralananlar oldu. Üniversite bitirdiği halde işsiz kalıp polis olmak zorunda olanlar da var içinde.
Küçüğe dayanağı olmayana vurmak her zaman en kolaydır.
Tren raydan çıkar, makinist hapsi boylar. Depremde bütün binalar çöker, bir tane günah keçisi bulunup hepsinin yerine hapse tıkılır.
Ya da her bokta dış mihrak aranır. Herşeyi birebir yaşıyoruz işte. Ne dış mihrakı yahu? Tamam Topçu Kışlası olmayacak, park olduğu yerde kalacak desen başbakan? Bakalım olaylar nasıl sonuçlanacak? 
Başbakanın yakınında olup da ona yalakalık yapmaktan ölen insanlar, biraz bunları söyleseniz onu daha ileri götüreceksiniz.
Nerde sizde akıl, izan, hakkaniyet?


4 yorum:

Nalan iyidoğan dedi ki...

bıktıımm bıktımm:((ya eğer bir toplumun başındaysan onları "yönetiyorsan"biraz aşağı eğilmen lazım değil mi?adamın tavrı üç yaşında çocuğuyla kavga eden bir babaya benziyor:))madem oraya çıkmışsın koskocaa başkan olmuşsun ne demeye halkla kavga ediyorsun...ben anlamıyorum ya:(neyin inadı bu.

üzeyir karahasanoğlu dedi ki...

Acılardan geriye kalanlara baktığımızda güzelliklerin çoğaldığını görmek...

Nerde trak Orda bırak dedi ki...

Sadece kendi seçmenine eğilip onlara başbakanlık yapıyor. Kadının, çocukların insan haklarının, çevrenin bu kadar aşağılandığı haklarının elinden alındığı zamanları hatırlamıyorum. Umarım halkın ve Ab nin tepkisi bir işe yarar. Başbakan da Türkiye'nin başbakanı olduğunu hatırlar ve kadın cinayetlerinin sebep olduğu kocalar cezalarını alırlar. Kadınlar folluk olmaktan kurtulur. Çevre katledilmez uyduruk siteler uğruna :(

Nerde trak Orda bırak dedi ki...

Umarım güzel düşünceler yönetenlere de sirayet eder....

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...