24 Haziran 2013 Pazartesi

BakkalımBu fotoğrafları üç sene önce çekmiştim. İşte çocukluğumuzda yaşadığımız içinde "yok" diye bir şeyin olmadığı bakkallardan. Ne yazık ki, küreselleşmeyle birlikte yok olup gittiler. Yerlerine kör kuyu misali, dipsiz market arabalarına sahip devasa marketler yer aldı. Ne kadar alırsanız alın, sanki hiç bir şey almamış gibi hissettiğiniz, sizi diğer müşterilerle alım rekabetine zorlayan, çalışanlarının iki kuruş alıp, yoğun mesailer yaptırılan, hafta sonunuzu kırsal bir alanda ya da sinema gibi yerlere gitmek yerine, market gezmelerinin çıktığı 90'lar ortası ve sonrası.
Kampanyalarla ve bonuslarla sürekli tükettiren, ay sonu geldiğinde kredi kartı ekstralarının destan yazdığı hesap ekstreleri.
İşte durum bu, bugünlerde hatırladığımız bakkalları ve küçük esnafı destekleyelim. AVM lere gitmeyelim. Gerçi ben kendi hesabıma uzun zamandır gitmiyordum, gitsem de öylesine yürüyüp, sinir olarak çıkıyordum.
Bu konu hakkında daha fazla yazmak isterdim.
Evde badana boya var. İşim çok, yorgunum...


2 yorum:

Levent dedi ki...

Madem kısa yazdınız isteyen ferhan şensoy'un "kahraman bakkal süpermarkete karşı"adlı oyununu youtube'dan izlesin bence :)
Dün itibariyle bende evin boyasını yeni bitirdim,üstelik basket oynarken burkulmuş zavallı parmaklarımla,sizi çok iyi anlıyorum :)

Nerde Trak Orda Bırak dedi ki...

Bence de güzel bir hatırlatma olur :) Geçmiş olsun, odanızı iyi günlerde kullanın :) Sinirim şu an tepemde, tatile gitmeyi planlarken arka cephenin sıva işlerini yapmaya geldiler. Neyse, her şeyde bir hayır vardır herhalde. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...