24 Ekim 2012 Çarşamba

Yarın bayram, geç kalkın çocuklar...


Adı üzerinde kurban...
Adı kurban olan bayram olur mu? Oluyor işte. Hüznün bayramı dense daha uygun olur. Tamam kabul ediyorum, hayvanların sadece bayramda kesilmediğini, bonfilelerin, kuşbaşların, kıymaların ağaçta ya da tohum yoluyla sofralarımıza gelmediğini biliyoruz. Belki onları kurban bayramındaki gibi acı acı bağırmadıkları için görmediğimiz için midir nedir, göz görmeyince gönül katlanıyor 
hesabı mideye lüpletiyoruz. Hadi kesiliyor birader eline sopa alıp da, o hayvanlara acımasızca vuran ayağını bacağını sakatlamak da nesi? Ancak sakat kafaların ürünü olan psikopatlıktan kaynaklanıyor.
Tv de her an her dakika bu dakika bu görüntüleri gördükçe Allahım diyorum.
Acayip tavırlarla topluma, adetlere yabancılaşmış değilim. Burun kıvırmıyorum. Hristiyanların da noel döneminde manyak gibi hindi tükettiği, üstüne üstlük sırf noel dönemi için çam ağacı ürettikleri de herkesce biliniyor. Sadece onlar noeli kurban bayramı adı altında değil, noel adı altında hayvanları toplu katliam yapıyorlar. Bizim gibi az gelişmiş toplumlara da bu adetlerini bir güzel yedittiriyorlar. Şimdi kim sofrasında yılbaşında tavuk ya da hindi tüketmiyor ki? Et yemeden boş yere hayvanları tüketmeden yaşanan, gerçek bayramlar diliyorum herkese.
Bi de küsler barışsın falan denir. Bu ne iki yüzlülüktür böyle. Bayram geldi diye barışıcam, sonra da diğer günler diğer günlerin aynısı olacak!
Kedilerin, köpeklerin, toplu katliam gibi boş arazilere bırakılıp birbirini yemeleri, küçücük kafeslere zevk için kuş tıkan insanlardan nefret ediyorum.
"Ben hayvanı çok severim" "Hadi yaaa, hangisini?" "Danayı, hem yağsız oluyor, kolesterolümü yükseltmiyor, hem de çok doyurucu" sonra süs kaplumbağalarını da çok severim, bereket ve bolluğun sembolü biliyo musun?, evde bereket çok önemli, avuç içi kadar cam faunusun içine tıkarım. Ne gammm! Dur şurdan çocuklara da oynamalık, işkencelik kedi, köpek alayım. ilerde işine yarar.!"
Yaa işte böyle. Biz de hayvanız. Bunu hakaret amacıyla söylemiyorum. Kabul et ya da etme, gerçek bu olduğu için söylüyorum.


Eğer bayramlar bir adım daha bizi insanlığa ve kendi içimize, yediği haltları düşünüp olumlu bir insan olmaya itebiliyorsa hepinizin bayramı can-ı gönülden kutlu olsun.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...