7 Kasım 2011 Pazartesi

N.Ç'ye yapılanlar hakkında bir kaç söz!

a

'' Belki de bu dünya başka bir dünyanın cehennemidir. '' demiş Aldous Huxdey.
Galiba öyle. N.Ç olayı ve sonrasında mahkemenin verdiği kararı düşününce, insan ister istemez, bunları yapanlar insan mı, diye sormadan edemiyor. Bahsettiğim sadece tecavüzcüler değil. Adaleti sağlayacağını düşünmek istediğimiz mahkemeye ne demeli? Hakim bu kadar tepki alınca teknik demiş! Ben de N.Ö yüm demiş. Demiş de demiş!!!
Neresinden tutsan elinde kalıyor. Tecavüzcülerin yaşını başını almış olmasına mı, belli bir eğitim seviyesinden geçip, meslek sahibi olmalarına mı yanıyorsun?
Bizim arka bahçede kediler var. Hayvanlar ya bunlar. Belli bir kriterleri var cinsel ilişkiye girmeden önce. Birbirlerini beğenmeleri falan lazım.Hayvanlar ya!
Hadi sapık dedik, supuk dedik. Bunca sapığın bir arada bulunması da normal mi acaba?
Bir yazar -yazısını okumadım- dizilere bağlamış bu tecavüzleri, öyle söylüyorlar. Kafiyeli kafiyeli yazmış. Ne dizisi? Bunca sapıklık ve ensest dizilerden önce de vardı ne yazık ki.Ve bilmediğimiz hangi kararlara, hangi imzalar atıldı? Kimbilir hangi kadınlar heba olup gitti. Hep unut demişlerdir, hatta söyleme, kimse duymasın. Suçlu ortaya çıkmasın! Her şey eskisi gibi devam etsin!
Adalet nerde, adalet!
Kimi iktidara yükleniyor, kimi dizilere...
Kanun kimin için var? Sorsan insan için var. Ama bir bakıyorsun en çok da erk için var. Erkek dünyasını koruma amaçlı var. Özellikle de sapık erkekleri koruma kanunu diye bir şey var. Sanki soyu tükenmekte olan varlıklar da, bunları ihtimamla koruyorlar!
Günlerdir yazılanlara çizilenlere, sosyal medyada olsun, gazetelerde olsun okuyorum, izliyorum.
Şöyle demiş bir twitter fenomeni. Madem N.Ö yüm diyorsun, adın Osman Çimen olsaydı, O.Ç yim diyebilecek miydin? Türkiye topraklarında yaşayan her vatandaş bilir O.Ç nin ne anlama geldiğini!
Önce insana 'ooo evet çok iyi bir twit' dedirtse de, aslında bunun da, kadına hakaret içerdiği, bel altı göndermeler yaptığı yadsınamaz. Ben bu topraklarda da, dünyada da, Pezevenk Çocuğu diye bir küfür işitmedim. Ya da erkeğe bel altından vuran bir küfür. Erkek kadını korurken bile, kadına cinsel içerikli hakaret ediyor.
Kadın ancak cinsiyetini yitirdiği, yaşlılık dönemlerinde sözü geçer oluyor. Çünkü o zaman cinsiyetsiz bir varlık olarak erkekler dünyasında yerini alabiliyor.
Bu böyle sürüp gitmez.
Aklı bel altına kaçmış, hakaretini de, övgüsünü de oradan yapan bir zihniyeti sorgulamanın zamanı gelmedi mi?
Heyyy beybi, heyy fıstıkkk! Bu fıstık tanımı da ne böyle? Güya övgü. Maymunlar fıstık sever, diyeceğim ama hayvanlara büyük sevgim var ve onlara bahşedilen zeka ve içgüdüyle hiyerarşik düzenlerini en mükemmel şekilde yerine getirdiklerine inanıyorum.
Bu arada bakanlığa geldiğinden beri, çalışmalarını takdirle izlediğim Fatma Şahin'i kutluyorum. Bu N.Ç ye reva görülen bu 'teknik' kanun boşluğunun, giderilmesi için direktif verdi.
İnsanı insan kurtarır ancak. İnsan!


Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...